Události na U.S.S. Reef

 

Píše se hvězdné datum  53630.5 a nová vesmírná loď U.S.S. Reef opouští doky na Utopia Planitia.  Reef se stává teprve druhou lodí třídy Prometheus, která je předána do služeb Hvězdné Flotily.  Nadporučík Kakaroth a jeho minimální posádka dostali úkol dopravit loď k Hvězdné základně 132, kde byla přiřazena k 23. Flotile pod velením Kontraadmirála  Pressmana. Kakaroth byl po dokončení úkolu převelen zpět na Zemi a trvalo více jak dva měsíce, než dostala loď nového kapitána. Velení dostal za příkladnou službu nadporučík Radek Klein, později povýšen na komandéra. Kapitán i jeho posádka mají nyní před sebou jistě mnoho nepředvídatelných dobrodružství...

 

MISE 1 – “Prostorová trhlina“

Stupeň utajení: 2

Nová Federální loď USS Reef zachytila nouzové volání z lodi USS Averii . Na Averii se pokoušeli uzavřít jakýsi druh subprostorové distorze, ale při aktivování hlavního deflektoru byli zachyceni uvnitř této trhliny. Navíc kontrolu nad jejich počítačem převzalo neznámé plavidlo na druhé straně trhliny. Reef má za úkol pomoci spřátelené lodi a pokusit se uzavřít trhlinu dříve, než jí proletí nepřátelské plavidlo do prostoru Federace.

 

Když Reef dorazil na okraj anomálie tak posádka zjistila, že se trhlina stále zvětšuje a loď se dostala dovnitř. Od Averie se však posádka dozvěděla, že pohyb je v anomálii možný, ale pouze warpem 9. Navíc by bylo spotřebováno 1000 energie. Jelikož však bylo zapotřebí pomoci Averii, posádka se rozhodla tento krok risknout a letět až k ní. Kapitán se na neovladatelnou loď transportoval a pomohl jim odblokovat počítač. Od kapitána Apika se dozvěděl, že na druhé straně trhliny bylo zjištěno Kariňanské plavidlo, které mělo v úmyslu otevřít co nejvíce trhlinu a pak jí proletět na druhou stranu a pokusit se ovládnout Federaci. Navíc se zdálo pravděpodobné, že jsou Kariňané na mnohem vyšší technologické úrovni než Federaci a proto začalo posádka přemýšlet nad tím, jak trhlinu uzavřít. Naštěstí se podařilo zjistit, že trhlina jde uzavřít ustavičnou střelbou z phaserů. Mezitím dorazily do sektoru i lodě USS Overlord a USS WildCat. Po nějaké době však přestali phasery na trhlinu účinkovat a tak přišel vědecký důstojník John K. Dragon s nápadem využít gravimetrický pulz. Všechny lodě nakonec spojily síly a vyslaly mohutný puls, kterým se konečně podařilo trhlinu uzavřít. Pro případ, že by se Kariňané ještě někdy pokoušeli otevřít trhlinu, byl postaven maják, jenž by měl zabránit jejímu opětovnému tvoření. Po dokončení majáku loď zamířila k Hvězdné základně 132 pro doplnění energie.

 

MISE 2 – “Problémy v Neutrální zóně“

Stupeň utajení: 3

Vše začalo když tréninková loď USS Catspaw při zneškodňování asteroidu omylem vletěla do Neutrální zóny. Okamžitě z ní sice odletěli a zdálo se, že si jich Romulané nevšimli. O pár dní později však vletěl do Neutrální zóny Runabout USS Colorado a romulanská odplata na sebe nenechala dlouho čekat. Pět lodí třídy D'deridex se demaskovalo u Hvězdné základny 173 a jeden Warbird se demaskoval před Runaboutem a zaútočil na něj. USS Reef byl poslán do oblasti aby navázal spojení s Romulany, vyřešil vzniklou krizi a pokusil se zabránit válce. Pokud to bude situace umožňovat, má posádka Reefu zachránit přeživší z Colorada.

 

Po příletu Reefu do blízkosti Romulanského prostoru bylo zjištěno, že je již Colorado poškozené a stále se nachází v Neutrální zóně. Původním plánem, vymyšleným během cesty, bylo vzít tento Runabout po příletu do vlečného paprsku, vytáhnout ho z Neutrální zóny a poté zamířit k Hvězdné základně 173. Posádka se však po výstupu z warpu dozvěděla, že již velitel Colorada sám zadal kurz do Federálního prostoru. Sice se mu podařilo vyletět, ale palba z disruptorů Romulanské lodi Runabout kompletně vyřadila a na jeho palubu se transportovala skupina Romulanů která zajala posádku. Kvůli technickým problémům se nepodařilo transportovat posádku včas. Zrovna v době kdy měl Reef stažené štíty kvůli opětovnému pokusu o transport členů posádky, warp jádro Runaboutu explodovalo a silně poškodilo nepřipravený Reef. Pokles energie značící poškození warp jádra nastal přesně před odchodem Romulanů z Colorada. Na komandéra Kleina se strhla vlna kritiky z Velení Hvězdné Flotily vedená zejména Flotilním admirálem Shrekem, ale naštěstí byli on i jeho posádka díky komodoru SamantěQ zbaveni všech obvinění proti nim vedených. Na Reefu zatím probíhali rozsáhlé opravy a posádka se připravovala na obranu SB 173. Podařilo se však včas zjistit, že je tato základna již obsazena Romulany v počtu přibližně 5000 osob. Zatímco komandér Klein opětovně žádal bezúspěšně o posily, Romulani se snažili ukrást základnu a letět s ní do vlastního prostoru. Tou dobou však již komodor SamanthaQ převzala velení na lodi USS Pegasus a zformovala útočnou skupinu která s ní mělo letět k základně:  Pegasus, Averia a Wildcat. Po příletu k základně převzala velení a pokusila se s Romulany vyjednávat. Bohužel také neúspěšně. Na SB 132 se zatím veliteli nadporučíkovi Q podařilo získat kontrolu nad zbraněmi základny. Bylo rozhodnuto využít této taktické výhody a zaútočit. Došlo k velké bitvě která vzešla do dějin jako "Bitva o SB 173". Reef přešel do multi-vektorového módu a zaútočil na vlajkovou loď subkomandéra S'Hariena a těžce ji v průběhu bitvy poškodil, zatímco Wildcat se zabýval lodí IRW Avenger. Averie transportovala na IRW Selok výbušniny které tuto loď kompletně roztrhaly na kusy. Romulani se po tomto útoku zamaskovali. Žádná loď Federace nebyla zničena, nejvíce poškození však utrpěl Sealord a poté taky Reef. Romulané se po několika hodinách spojili s Pegasem, omluvili se za jejich akce, stáhli zpět své lidi ze základny a vrátili se do svého prostoru. Federální lodě zahájili opravy a po příletu Velitele lodí Jean-Luca Picarda bylo vyznamenáno několik členů z posádek účastnících se bitvy.

 

MISE 3 – “Nová země“

Stupeň utajení: 1

Naše loď, po odpočinku posádky v blízkosti SB132 dostala za úkol dopait několik přepravníků s humanitární pomocí na planetu Nová Země. Po upřesnění několika maličkostí, se tedy USS Reef s přepravníky na vlečném paprsku vydala ke svému cíli. Po příletu na orbitu planety, jsme kontaktovali zdejší vládu a zahájili rozhovory. Okamžitě jsme také zjistili, že paneta je ve špatném ekologickém stavu, protože její obyvatelstvo zažívá technickou revoluci a produkuje neuvěřitelné množství sklenikových plynů a jiného odpadu. Jednáni se za Novou Zemi ujal Rakkas, který pozval kapitána na večeři. I přes malé zdržení kvuli prolétající borgské krychli jsme se nakonec na schůzku dostavili.

Během večeře se náhle mezi personálem objevili nejací ozbrojenci a pak si výsadek pamatoval jen jak se probudil nekde v jeskyni. Nakonec jsme se dozvěděli, že na planetě se vede "boj" mezi deseti a jedenácti prstými. Lidmi jež mají deset a lidmi jež mají jedenáct prstů. Vládnoucí vrstvou jsou deseti prstí, kteří ty druhé utlačují. Po rozhovorech a mezi uneseným výsadkem a jedenáctiprstými slíbí jedenáctiprstí, že odvezou výsadek zpět k městu, aby se mohli vrátit na loď. Mezi tím posádka na lodi pátrá po svém výsadku, jež zmizel.

Když se výsadek vrátí, tak se kapitán pokouší navázat rozhovory o pomoci jaksi kompletnější a o nenávisti mezi národy planety. Bohužel se jeho pokusy nesetkají s nějakým úspěchem a proto nakonec rozdělí hunanitární pomoc mezi deseti a jedenácti prsté a loď vyrazí zas na cestu do hlubokého vesmíru.

 

MISE 4 – “Saleen A“

Stupeň utajení: 5

Od planety Nová Země jsme se vydali na odpočinek k SB 132, ale ihned nás poslali prozkoumat jakousi mlhovinu jež vyzažuje neznámé záření. Loď se vydala na dosah našich dálkových senzorů k mlhovině a posádka začla skládat průzkumnou sondu, jež se měla v mlhovině porozhlédnout. Naše senzory byli mlhovinou stíněny, takže jsme z nich moc nedostali. Po čase jsme zjistili, že ono záření je umělého původu a jeho zdroj se ukrývá někde uvnitř toho oblaku, problém byl v tom, že čim, blíž jsme byli mlhovině, tím více nás ono záření poškozovalo. Posádce se povedlo nastavit štíty tak, aby jsme maximum zážení odstínili, ale stále jsem nevěděli co nás uvnitř čeká. Náhle se k námdopravil runabout, který nám přivezl dalšího člena posádky. Toho s bezpečnostním ryzikem (stažením štítů) transportoval náš důstojník na palubu. Pak jsme museli ještě kadeta 1.ročníku akademie, jež řídil runabout, přesvědčit aby rychle zmizel, než se mu něco stane.

Naše průzkumná sonda v mlhovině odeslala nějaké informace a poté jsme s ní ztratili spojení, tak jsme vyrazili do mlhoviny za ní. Z tajných záznamů rozvětky se nám povedlo vydolovat nějaké informace o romulansko-cardasijské sondě a nedlouho poté se naše doměnka potvrdila. Přímo před námi v prostoru visela experimentální sonda Saleen A, která (jak jsme později zjistili) spolkla naši průzkumnou sondu a teď měla zálusk na vniknutí do našich systémů. Okamžitě jsem začli pracovat na zabezpečení a i přes nároky na nás systém, jsme se pokoušeli o jeho maximální zabezpečení. Jako naději řešení několika problémů současně, jsme se rozhodli loď rozdělit pomocí MVAM a každé sekci zadat úkoly, jež je potřeba zajistit. Bohužel, po rozdělení sonda využila automatického ovládní terciální sekce a začla se nabourávat do jejích systémů. Okamžitě se na palubu terciální sekce přesunul John K. Dragon a pomocí několika násobného potvrzování veškerých příkazů a důsledného proskenování celého systému, se povedelo, zabránit ovládnutí sekce. Mezitím přiletěl do sektoru runabout, který kvůli hlouposti své osádky a neuposlechnutí varování, byl sondou ovládnut a následně zničen.

Dalším krokem bylo vytvoření návnady pro sondu. Z terciální sekce jsme odeslali speciální sondu, jež se tvářila jako vyspělé zařízení a nechala se spolknout sondou Saleen A. Následně však do systémů sondy nahrála pirátské fragmenty kódů, které způsobili destabilizaci a následné vypnutí štítů. Pak už jen naše posádka upravila PZH o několik protokolů pro ovládání sondy Saleen A a nechali ho, ať se na sondě zabydlí. Sonda se opět začla tvářit, že je v pořádku a dokonce, že se jí povedlo ovládnout celý Reef. Ve zkutečnosti náš PZH začal hrát taktickou hru, abychom zjistili kdo sondu ovládá. Přes komunikaci sondy jsme obdrželi rozkaz vydat se na určené souřadnice, kde jsme se měli shledat s našim tajným nepřírelem. Bohužel loď třídy Hideky byla nafutrována trhavinou a jen co jsme se přiblížili a ona se demaskovala, tak vybouchla a silně nás poškodila. Ihned poté se oběvila další loď, jež po nás začla pálit a jen co nám rozstřílela štíty, tak nám ukradla dva členy posádky. To jsme si nemohli nechat líbit. Takže jsme začli opravovat štíty a ostatní systémy a s pomocí informací ze senzorů sondy Saleen A jsme opětovali palbu. Následně jsem pronikli modulací štít a transportovali z oné lodi naše lidí a nějaké romulany do vězení. Poté jsme nepřátelskou loď zamořili anesthezinem a obsadili.

Ve vězení jsme zjistili, že pan Dash a Colins pracují pro takjné operace federace a museli jsme vymyslet způsob jak je dostat na cardasijskou loď a přitom nejlépe posílit jejich důvěryhodnost dezertérů Hvězdné Flotily. Nakonec jsme to vyřešili simulováním destabilizace warp jádra cardasijské lodi a na to navázaným ústupen našich jednotek z lodi. Také jsme prakticky celou posádku transportovali na palubu USS Reef do cel a dalších upravených prostor. Pan Dash a Colins byli trasportování ke cardasianům s odůvodněním, že se jim povedlo lstí utéct a následně i s cardasijskou lodí odletěli.

Pak už jsme řešili jen několik maličkostí spojených s potřebou transportu sondy Saleen A k SB132.

 

Během této mise se stalo několik závažných změn v rozložení posádky. Nejdříve jsme přišli o prvního důstojníka, kterého nahradil pan Dr.Soong. Ale netrvlo dlouho a rozloučil se s námi i kapitán a tak se postu velícího důstojníka ojal pan Dr.Soong a protže bylo potřeb obsadit pozici prvního důstojníka, stal se jím i přes jistou nevoli pan John K. Dragon.

 

MISE 5 – “Jeskyně mutantů“

Stupeň utajení: 5

Ani tentokrát jsme se u SB132 moc neohřály, protže nás vyslali pátrat po zmizelé lodi Atlantis. Dle posledních záznamů se vyskytovala poblíž jedné neznámé planety a tedy USS Reef vyrazil tam a začal pátrat. Zanedlouho jsme na povchu planety nalezli trosky našeho ztraceného plavidla, bohužel ve stavu doslova rozebraném a bez známek života. Zároveň jsme ale nalezli o energetickou singularitu v podzemí a tak jsme se vydali ji prozkoumat. Mezitím se na orbitě objevila maskovaná loď, kterou USS Reef byl nucen sestřelit, když se pokoušela rozstřílet komplex. Povedlo se z ní dostat několik přeživších a po léčbě je podrobit výslechu. Mezitím výsadek na planetě prohledal trosky oné sestřelené lodi a začal s průzkumem komplexu, kde jsme nalezli hibernační jednotky. Problém byl v tom, že po krátké době na to, co jsme dvě prázdné hibernační jednotky a jednoho mutanta transportovali na loď, tak se zbytek začal probouzet. Netrvalo dlouho a mutanti nás napadli a byli jsme donuceni k ústupu bohužel jeden z praporčíků, jež byl na výsadku, střet s mutanty nepřežil.

Z informací, které postupně dolovali nači inženýři ze záznamů získaných v troskách sestřelené lodi, jsme se dověděli, že v komplexu je ukryt nějaký artefakt. Tudíž jsme se rozhodli základnu nezničit, ale artefakt získat. Nezitím se rozpoutala bitva u SB196. Na palube USS Reef jsme vytvořili toxin, jež dokázal "vypnout" mutantní geny obyvatel základny a rozptýlili jsme jej ventilací základny do jejích prostorů. Pak už jsme vyrazili pro artefakt. Mezi tím na lodi probýhal výslech našich hostů a pan Ibun, Karnas a slečna V'Ekra se začli aktivně podílet na pomoci nám artefakt získat. Nakonec se povedlo a jen co jsme s artefaktem (kristalem) vrátili na palubu, demaskovala se vedle nás federační loď s rozkazem, artefakt transportovat k SB196. V tu chvíli se ale opodál demaskoval romulanský válečný dravec a začal po nás pálit, naštěstí se hned na to v jeho zádech demaskoval klingonský válečný pták a palbu pětoval. I přes toto zdržení jsme nakonec vyrazili k SB196 a náklad doručili.

U SB196 zuřila bitva, do které jsme se zapojiliv se vši vervou. Naši sekundární sekci bohužel romulani rozstříleli tak musela být vytvořena nová, naštěstí posádka se stihla transportovat z paluby před výbuchem. Poté už bitva netrvala dlouho a nás čekalo zasloužené vítězství. Jen co se situace uklidnila, tak jsme si dali schůzku s komandérem Datem, jež požádal o inspekci načí lodě. Následně jsme se opět vydali k SB132 doplnit zásoby a opravit pořádně naši loď.

 

MISE 6 – “Neviditelný návštěvník“

Stupeň utajení: 2

Naše další mise byla pouze standartním průzkumem jedné mlhoviny v sektoru. Tudíž jsme vyrazili j našemu cíli začli hlhovinu zkoumat. Velice rychle jsme zjistii, že se jedná o plynný oblak rozpadající se hvězdy, po několika dalších měřeních jsme zjistili, že tento bílý trpaslík hodlá do 25 let vybuchnout v novu né-li supenovu. Náhle se loď zatřásla a poposkočila směrem k hvězdě. Postupným zjišťováním jsme došli k závěru, že se nám na loď přilepil nějaký neznámí vesmírný tvor, kterého šlo zobrazit jen jako 2D oběkt v infra spektru. Díky obětavosti jedné betazoidské členky posádky se nám povedlo s onou formou života navázat spojení a následně jsme vydedukovali nekolik variant proč se chce dostat ke středu hvězdy. Protože jsme neměli dostatek informací o oné formě života, tak jsme do prostoru umístili maják, který hlásí polétajícím lodím, možnos výskytu podobných forem života a také odpočet do výbuchu hvězdy. Ale pak už jsme byli zas ovoláni na další misi.

 

MISE 7 – “We are Borg“

Stupeň utajení: 3

Dostali jsme za úkol pátrad v poli asteroidů v blízkosti Neutrální zóny po našem plavidle USS Constance NCC - 78239 a Xerkosanském křižníku.